Forums
Counter Strike :: Forums :: Romanian Forums :: Altele

<< Previous thread | Next thread >>
Testing Steam
Moderators: Giovanni, Bot1
Author Post
zerone
Fri Mar 20 2009, 12:24am
Registered Member #3661
Din curiozitate, vreau sa testez celebrul CS.
Tot ce tine de el: Interfata STEAM, SERVER, CLIENT.

Am descarca STEAM, care are si CS, dar nu vrea sa intre pe niciun server.
Am descarcat si server dedicat, dar nici ala nu vrea sa mearga, zice ceva de niste fisiere pe care nu le gaseste sau nu sunt corect setate.

Ca idee generala, jocurile au o prezentare deosebit de frumoasa, am vazut si niste filmulete cu jucatorii de CS. Rapid joc, extrem de rapid. Eu ma misc mai incet si decat melcul.

[ Edited Sun May 10 2009, 08:41pm ]
Back to top
zerone
Fri Mar 20 2009, 12:34am
Registered Member #3661
Ieri seara am luat cunostinta pentru prima oara de acest loc, stiu, o sa ma intrebati ca pe unde traiesc eu, pe ce lume? Traiesc pe subpamant?
Eh, asta asta e! Nu toata lumea joaca la calculator,
O sa-mi ia ceva timp pana ma obisnuiesc cu asa zisul STEAM , voi continua sa fac tot felul de experimente, pana ma voi obisnui cu el.
Scopul final este programarea scenelor si a avatarelor. Daca nu se poate face asa ceva de catre utilizator, jocul nu prezinta interes pentru mine.
Al doilea pas deci va fi: intrarea intr-un sever deja existent si vizitarea lui. Dar cum pot face asta daca STESMul refuza sa intre in serverul respectiv? Si mai este o problema; eu nu pot da niciun ban pe jocuri, oricare ar fi ele. Vad ca Steam-ul imi afiseaza mereu tot felul de preturi. Oare nu exista CS gratuit?
Asa dar ce-mi trebuie ca sa pot accesa un server de CS si sa vizitez acel joc, adica cum ma pot alatura actiunii dintr-un joc CS aflat pe un server oarecare?

[ Edited Sun May 10 2009, 08:34pm ]
Back to top
zerone
Fri Mar 20 2009, 12:45am
Registered Member #3661
Al doilea pas va fi instalarea unui server de CS in calculatorul meu.
Am observat ca are doua optiuni: LAN si INTERNET...
Daca voi reusi sa-l instalez, ai voi face cateva teste sa vad ce si cum despre el.

Cam atata deocamdata.
O sa revin peste cateva zile sau saptamani, nu stiu precis cand, ca mai am si alte treburi decat sa calaresc computer-ul. Oricum, va asigur ca voi clarifica in ce consta smecheria cu acest joc celebru de retea numit Counter Strike.

Astept pareri si sfaturi vis a vis de ceea ce am scris pana acum aici. Adica in primul rand, cum sa intru si sa joc CS intr-un server oarecare.

Al Dumneavoastra , cu simpatie,
ZERONE

[ Edited Sun May 10 2009, 08:35pm ]
Back to top
Bot1
Sun May 10 2009, 08:45pm
Administrator site

Registered Member #91
Pai in primul rand descarci kitul de instalare steam (il gasesti pe site la downloads), iti creezi un cont nou si dupa v-a trebuii sa iti cumperi o licienta pentru counter-strike 1.6 - il poti cumpara direct de pe steampowered platind prin paypal sau cu card-ul.

E posibil sa iti mearga mai greu jocul depinzand de ce configuratie ai - placa video, procesor, sau poate sa fie si din cauza conexiunii la internet.

Daca mai ai intrebari, te asteptam.
Back to top

Jump:     Back to top

Copyright ©2006 - 2019 csarmy.com. All rights reserved. Site gazduit de Hosteus.